team_member_8

Vivamus vel arcu nec nunc tincidunt imperdiet eget sit amet tortor. Nam ornare eleifend condimentum.

Pytania i odpowiedzi dotyczące sesji noworodkowej.

Kiedy wykonuje się sesje noworodkową?

– sesje najlepiej wykonać gdy dziecko ma od 5 -do 14 dni. Wiąże się to z większą elastycznością dziecka oraz w tym okresie zwykle non stop śpi i ma krótkie czasy wybudzenia. Taki maluszek bardzo szybko się zmienia i jeśli chcemy uchwycić na zdjęciu te wszystkie fałdki i marszczenia, jak po wyjęciu z brzucha, to w tym okresie można to jeszcze zrobić.

Czy sesja jest bezpieczna dla noworodka?

– decydując się na sesje należy wybrać profesjonalnego fotografa noworodkowego. Taki fotograf przeszedł odpowiednie kursy. Ja dodatkowo ukończyłam kurs bezpieczeństwa maluszka podczas sesji. Dla mnie bezpieczeństwo i komfort dziecka to rzecz najważniejsza, to ja dostosowuję się do maluszka podczas sesji, a nie on do mnie.

Jak długo trwa sesja noworodkowa?

– sesja taka przebiega od 1,5 godziny do 4 godzin, w zależności od nastroju dziecka i czasu poświęconego na karmienie, przewijanie i usypianie.

Czy noworodek podczas sesji jest karmiony?

– tak, noworodek musi być nakarmiony w trakcie sesji, nawet jeśli trwa ona tylko dwie godziny. Oczywiście dziecko jest karmione, kiedy się przebudzi. Karmienie jest wymagane ponieważ, dziecko podczas sesji robi się szybciej głodne, niż gdyby miało przespać spokojnie ten czas w łóżeczku.

Co jeśli maluch podczas sesji cały czas płacze i nie chce spać?

– to nie jest wyjątek, ze noworodki mimo wszystko nie chcą spać podczas sesji. Ja zapewniam ze swojej strony, że poświęcę odpowiednio dużo czasu na usypanie dziecka oraz znam techniki owijania, które sprawiają, że maluchy szybciej zasypiają. Jeśli dziecko mimo moich starań  nie chce zasnąć, próbuję robić zdjęcia gdy nie śpi, a gdy mimo to, nie udaje się uchwycić ładnych ujęć, przekładam sesje na inny dzień, bez dodatkowych opłat.

Co należy przynieść na sesję?

– proszę mieć ze sobą mleko dla malucha ( na terenie obiektu jest mikrofalówka, gdzie można podgrzać mleko, przewijak oraz miejsce do karmienia), pampersy, chusteczki mokre, przekąski i napój dla siebie.

Czy fotograf dostarcza ubranka dla noworodka podczas sesji?

– sesje noworodkowe są sesjami stylizowanymi. Ja zapewniam całą oprawę stylistyczną sesji, tzn: ubranka, owijki, koszyczki, łóżeczka, wszystko kompletuję tak, by pasowało do siebie stylistycznie i kolorystycznie.

Jak rodzice mają się przygotować do sesji?

– proszę rodziców o ubranie się w podobnej kolorystyce, mogą to być koszulki z krótkim rękawem, ale bez żadnych napisów i znaczków. Mogą to być bardziej wizytowe ubrania, ale też dopasowane do siebie kolorystycznie. Najlepiej mieć dwa komplety ubrań w kolorze jasnym i ciemnym, kolory muszą być neutralne, czyli beże, biele, brązy, czerń, kremowy. Nie pozujemy do zdjęć w kolorach czerwonych, zielonych i innych mocnych kolorach.

Czy rodzice mogą wybrać sami kolorystykę i styl sesji?

– tak, rodzice po przeglądnięciu moich zdjęć z portfolio sesji noworodkowych tutaj mogą wybrać , które ujęcia chcą i jaką kolorystykę zdjęć. Mogą też zdać się całkowicie na moją wizję.

Czy oświetlenie błyskowe jest bezpieczne dla noworodka?

– w studio pracuję z oświetleniem błyskowym. Światło błyskowe jest rozproszone poprzez duży modyfikator i jest odwrócone bokiem do dziecka, tak , że nie błyska na niego bezpośrednio. Takie światło nie powoduje żadnego zagrożenia dla malucha.

Czy rodzice i rodzeństwo mogą mieć zdjęcia z noworodkiem?

– tak, pakiet sesji noworodkowej obejmuje wspólne zdjęcia.

 

 

error: Content is protected !!